Зміст
Уміння планувати робочий процес і робити його комфортним для себе приходить з досвідом. Завантаження постійна, а людини на підміну, швидше за все, в штаті не буде. А значить, потрібно бути готовим до того, що у відпустці або у вихідний вага час від full stack розробник часу будуть «смикати» з різних питань.
Чому ми вчимо на курсі Full Stack ?
- А ті, хто вже освоїв як мінімумfrontend і backend,JS і фреймворки на початковому рівні, здатні перейти в fullstack за 4-5 місяців.
- Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей.
- Ви просто доучуєте ще якийсь шматок знань, а в якому порядку ви вчитиметесь — не має значення.
- А складнощі криються в обсязі знань, які треба засвоїти.
Раджу робити все поступово, але якісно, не гоніться за результатами — почніть із чогось маленького, й уже потім набирайте обертів. Окрім «Фрілансера по життю» зверніть увагу на такі ютуб-канали, як Traversy Media та The Net Ninja. Тут ви знайдете навчальні посібники і велику кількість відеоуроків, які пояснюють початківцям різні аспекти веб-розробки. Розглянемо перевизначення методів та розширення класів, розберемо принцип успадкування та його застосування, а також загальний інтерфейс для різних класів. Опануєте навички роботи із растровою і векторною графікою на сайті. На занятті розберемо як додавати SVG іконки на сторінку і правильно їх використовувати.
Ви успішно підписалися на розсилку
Так, знати і вміти потрібно багато, щоб стати фул-стек розробником. Але й великі можливості відкриваються перед цими ІТ-спеціалістами. І це може бути як горизонтальний розвиток кар’єри, так і вертикальний.
курси, які можуть тебе зацікавити
Намагайтеся створювати власні проєкти, використовуйте код, відправляйте його на GitHub, отримуйте відгуки від інших розробників. Це найкращий спосіб навчитися та стати ефективним фул-стек розробником. Свою кар‘єру в програмуванні я почав 8 років тому. Я вивчив мову програмування Java та став бекенд-розробником. З часом мені стало цікаво, як працює користувацький інтерфейс моїх програм, тож я почав вивчати фронтенд-частину. Вивчивши її, я став повноцінним фул-стек розробником і тепер можу поділитися базовою інформацією про цю професію.
Список книг, які допоможуть вам на шляху до FullStack
Ви опануєте відразу дві професії в одній — backend- та frontend-розробника. Навчіться однаково ефективно створювати інтерфейс користувача веб-проекту, логіку його роботи та внутрішню серверну частину. Найняти розробників повного стека нелегко, особливо якщо ви нічого не знаєте про програмування. Щоб полегшити це завдання, підключіть до підбору людини, яка розбирається хоч у частині технологій, в яких працюватиме претендент. Якщо говоримо про вертикальний розвиток, ви можете вирости від позиції джуніора до Senior full-stack developer.
Як стати Full stack developer
Ну а закінчується робочий день здебільшого підготовкою до наступного, виконанням останніх завдань і плануванням наступних пріоритетів. До речі, в Wezom Академії ви можете не оплачувати кожен курс окремо, а вибрати пакет курсів. Так, за $ 9.99 в місяць у вас буде повний доступ до кожного з трьох перерахованих курсів. Залишайте заявку – ми зателефонуємо вам, розповімо докладніше про програму курсу та забронюємо для вас місце у групі. Під час навчання ми розбираємо реальні кейси та завдання, з якими ви зіткнетесь у майбутньому при взаємодії із замовником.
До того ж, широкоформатний професії дозволяє розробнику реалізувати себе практично в будь-якій сфері веб-девелопменту. Для тих хто вирішив підкорити ІТ-індустрію, то вам сюди. Підберіть цікавий для вас курс і мерщій.
І передбачаючи ваше запитання, зазначимо, що розробником може стати не тільки «технар» з відповідним складом розуму. Є просто маса прикладів, коли закоренілі гуманітарії переходили в IT і досягали відмінних результатів за короткий час. Але пам’ятайте, що переглянуті уроки і прочитані книги не замінять практики. Практика щодня, багато практики, ще більше практики. Дивіться, читайте, аналізуйте, не бійтесь помилятися.
Усі сучасні мови є Сі-подібними, тому синтаксис, наприклад JavaScript, Java та С# дуже схожий. А ось сама фронтенд- та бекенд розробка відрізняються одна від одної кардинально. Окрім згаданих технологій, фул-стек розробник повинен глибоко розумітися на архітектурі та життєвому циклі розробки програмного забезпечення. Фактично, такий спеціаліст може без проблем займатися одним проєктом від старту до фінішу. Саме тому програмістам-новачкам слід задуматися над тим, щоб стати універсальним розробником. Не вивчати лише один бекенд чи фронтенд, а поглиблювати свої знання настільки, щоб стати в цій сфері незамінним спеціалістом.
Якщо ви фронтендер, то повчіть щось просте з бека, наприклад PHP. Тобто, досить просто мати загальне уявлення та вміти трохи користуватися суміжною технологією. Це значно підвищить ваші шанси знайти першу роботу.
Але, якщо говорити про FullStack — то в цьому напрямі треба знати повністю все. Треба досконально розбиратися у frontend-напрямку, а ще паралельно бути в темі backend і Node.JS (якщо йдеться про JS стек) та логікою роботи з базами даних. На завершення я хотів би торкнутися рівня зарплат для full stack фахівців. Багато хто думає, що раз вони вдвічі більше повинні знати, то й платять, грубо кажучи, вдвічі більше. Рівень зарплат приблизно такий самий, як і в окремих front-end та back-end фахівців. А сенс, як я згадав трохи вище, в універсальності та свободі діяльності, тому варто багато вчиться щоб стати фулстак веб девелопером.
Девелопер (не важливо якою мовою) досить швидко освоює будь-яку іншу мову, оскільки синтаксис +/- зрозумілий. Full stack розробники цінують, що користувач просто хоче, щоб сайт працював ефективно та не псував нікому нерви. Вони підмічають, у яких випадках робота займає 8 кліків, та намагаються звести процесї до 1 кліку. Вони вміють писати зрозумілі повідомлення про помилки, щоб навіть звичайна людина не відчувала себе нерозумною. Розробники вчаться розуміти, чого хочуть клієнти, та чого хоче бізнес. Втім, не забувайте про значення нетворкінгу.
Так само він має знати протокол взаємодії мережі та користувача HTTP і REST. Це набір правил для програміста щодо організації написання коду серверного застосунку, щоб усі системи легко обмінювалися даними і застосунок можна було масштабувати. Система контролю версій (VCS) – інструмент, який допомагає розробникам відстежувати відмінності в коді з плином часу. Ми використовуємо файли cookie, щоб покращити ваш досвід роботи з сайтом. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням файлів cookie відповідно до Privacy Policy. Вивчемо основні поняття ООП, їх класи, об’єми, атрибути та методи, розберемо створення класів та їх екземплярів та розглянемо ініціалізацію об’єктів через конструктор.
Якщо у вас кашель, то ви не побіжите зразу до пульмонолога. Аналогічно, якщо ви розробляєте MVP вам в 90% випадків не потрібен окремо гуру БД, бекенда і фронтенда, їм там просто буде нічого робити. Я обрав курс “Розробка програмного забезпечення”, адже хочу навчитися програмувати, створювати різні додатки чи сайти.
Почерпнете для себе порцію натхнення і мотивації. Зазвичай цей міф якраз поширюють продавці курсів фулстек-розробки. Розробник, який хвалиться, що вміє писати код будь-якою мовою — це зазвичай розробник, який не може писати нормальний код взагалі. За фактом, будь-який розробник може написати код будь-якою мовою, але добре він знатиме одну, на якій, власне, і спеціалізується.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/